Brydżowe zawody w Wierzchosławicach

 

Turniej na 46 par i 10 karpi

 

23 talie kart, 32 rozdania, prawie setka zawodników, legenda polskiego brydża, czołówka małopolskich i podkarpackich graczy i karp pod choinkę – 20 grudnia odbył się w Wierzchosławicach II Świąteczny Turniej Par Brydża Sportowego o Puchar Wójta Wierzchosławic

          

Turniej został zorganizowany – już po raz drugi – przez III-ligowy klub WS OMEGA Wierzchosławice i Dom Ludowy im. Wincentego Witosa w Wierzchosławicach. Zawody otworzył wójt, Wiesław Rajski. W tym roku turniej miał rekordową frekwencję i wysoki poziom – przyjechało 46 par z Polski południowo-wschodniej; wśród uczestników znalazła się cała czołówka tarnowskich brydżystów, a także wiele znanych par z Krakowa i Podkarpacia, w tym legenda polskiego brydża, Andrzej Wilkosz.

Zwyciężyła para tarnowskiego „Energetyka” Tadeusz Murczek i Andrzej Słowik z wynikiem 62,88%, drugie miejsce zajęli Andrzej Wilkosz i Jacek Młyńczyk (62,21%), trzecie – Leszek Nowak i Wojciech Strzemecki (61,63%), czwarte – Magdalena Lankosz i Maciej Tyszownicki (61,14%), a piąte – para Bogusław Lesiecki i Kazimierz Banek (59,96%).

Najlepsi otrzymali nagrody finansowe, książkowe i tradycyjnego świątecznego karpia. Większość uczestników obdarowano nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Wydawnictwo Szkolne OMEGA. Zawody bardzo sprawnie sędziował Mariusz Kita. Organizatorzy mają nadzieję, że za rok na turnieju znów spotka się czołówka brydżystów Polski południowo-wschodniej.